hereidlogo350.jpg

Resultat Nordvest Maraton 2008

HEILMARATON

Menn 17-34 år:
1) Jan Billy Ås, Oppegård 3.16.01

Menn 40-44 år:
1) Helge Hafsås, Olden 2.55.05
2) Ole Arne Eiksund 3.18.45

Menn 45-49 år:
1) Petter Krakset, Hakallestranda 3.02.59
2) Knut Sollid 3.45.08

Menn 50-54 år:
1) Olav Krakset, Hakallestranda 3.00.19
2) Ole Forren 3.32.59

Menn 55-59 år:
1) Inge Asbjørn Haugen, Hornindal 3.47.28
2) Kjell Fagerlund, Hasundgot 3.53.45
3) Øyvind Watne, Førde 4.02.42

Menn 60-64 år:
1) Leif Eriksen, Hitra 3.38.43
2) Trygve Solvang 3.40.17
3) Tore Mandal, Lom 3.43.35
4) Georg Jakhelln -

Menn 65-69 år:
1) Vebjørn Fagernes, Lærdal 4.15.02
2) Arvid Bjørneklett, Eiksmarka 5.13.25

Menn over 70 år:
1) Leif Feøy, Ålesund 3.47.39
2) Per Gundersen, Langevåg 4.09.47

Kvinner 40-45 år:
1) Tove Dybwad, Lom 4.18.32

HALVMARATON:

Menn 17-34 år:
1) Joar Moldskred, Haddal 1.30.05
2) Martin Velsvik, Hasundgot 1.37.52

Menn 35-39 år:
1) Sven Nylund, Molde-Olymp 1.17.34
2) Gunnar Emblem 1.28.35
3) Kenneth Kamp, Dyrkorn 1.46.41

Menn 40-44 år:
1) Arve Drabløs, Mork 1.45.08

Menn 45-49 år:
1) Øystein Orten, Hareid 1.36.06
2) Arnt Johnny Fluge 1.47.35
3) Hans Kristian Velsvik, Hasundgot 1.48.58
4) Ove Ertesvåg 2.00.43

Menn 50-54 år:
1) Knut Skår, Ålesund 1.28.32
2) Einar Strand 1.31.27
3) Odd Arne Giske 1.32.03
4) Egil Standal 1.51.31

Menn 55-59 år:
1) Per Arne Pedersen, Hasundgot 1.52.54

Men 60-64 år:
1) Per Gjerde, Hasundgot 1.49.42
2) Per Storøy, Bergsøy 1.53.03

Kvinner 17-34 år:
1) Monica Torp, Oslo 2.04.13
2) Guri Rogne, Ørsta 2.08.26
3) Ann Iren Glimsdal, Oslo 2.22.24

Resultater_Nordvest_Maraton.1.sept.2007..doc

Resultatliste Sykkelløp:

Resultat_Nordvestmaraton_Sykkell_p_2007.doc

NordvestMaraton_Sykkel_05_06.doc

Statistikk_Nordvestmaraton_Deltakarar_Totalt

NORDVEST MARATON STATISTIKK AJOURFØRT PR. 1/1 2008

DELTAKARTAL ,LØP, TOTALT
1991: 40 heilmaraton, 75 halvmaraton, 99 miniton = 214
1992: 27 heilmaraton, 56 halvmaraton, 39 miniton = 122
1993: 34 heilmaraton, 74 halvmaraton, 27 miniton = 135
1994: 36 heilmaraton, 68 halvmaraton, 42 miniton = 146
1995: 19 heilmaraton, 56 halvmaraton, 11 miniton = 86
1996: 19 heilmaraton, 52 halvmaraton, 8 miniton = 79
1997: 29 heilmaraton, 51 halvmaraton, 11 miniton = 91
1998: 22 heilmaraton, 38 halvmaraton, 4 miniton = 64
1999: 22 heilmaraton, 43 halvmaraton, 9 miniton = 74
2000: 15 heilmaraton, 41 halvmaraton, 10 miniton = 66
2001: 15 heilmaraton, 37 halvmaraton, 29 barneløp = 81

DELTAKARTAL ,SYKKELRITT, TOTALT
2002: 10 heilmaraton, 36 halvmaraton, 8 miniton, 39 i barneløp, 34 i sykkelløp = 127
2003: 10 heilmaraton, 25 halvmaraton, 1 miniton, 6 barneløp, 30 i sykkelløp = 72
2004: 12 heilmaraton, 25 halvmaraton, 5 miniton, 8 barneløp, 13 sykkelløp = 63
2005: 12 heilmaraton, 18 halvmaraton, 2 miniton, 14 barneløp, 13 sykkelløp = 59
2006: 18 heilmaraton, 16 halvmaraton, 4 miniton, 17 barneløp, 12 sykkelløp = 67
2007: 21 heilmaraton, 22 halvmaraton, 5 barneløp, 27 sykkelløp = 75

10 BESTE I KVAR KLASSE GJENNOM TIDENE

* HEILMARATON
17-34 år
Dagmund Ramsdal, Eikefjord (1993) 2.54.35
Runar Bernt Myklebust, Oslo (1991) 3.01.27
Erik Røkke, Ålesund (1992) 3.11.15
Lars H. Hatlevik, Bergsøy (1993) 3.12.45
Jan Billy Aas (2007) 3.13.48
Ole Magne Kvalsvik, Åheim (1991) 3.19.45
Tore Ulstein (1998) 3.21.30
Torstein Huse, Brattvåg (1993) 3.22.48
Christian Nerland, Molde (1994) 3.24.46
Tore Mortensen, NTNUI (2001) 3.40.15

35-39 år
Helge Hafsås, Olden (2005) 2.36.22
Robert Gulbrandsen, Fyllingsdalen (2006) 2.49.23
Odd Gunnar Tveit, Birkenes (1999) 2.50.00
Arild Kvam, Ålesund (1993) 2.56.28
Henning Røyset, Hareid (1992) 3.06.41
Kjell Vidar Flisnes, Ålesund (1991) 3.11.59
Per Gunnar Vasset, Langevåg (1991) 3.14.14
John Roald Pettersen, Ålesund (1991) 3.14.17
Frank Hessevik (1994) 3.17.18
Knut Ulstein, Bergen (1993) 3.18.56

MENN 40-44:
Helge Hafsås, Olden (2006) 2.33.03
Ross Wakelin, Tistedalen (2004) 2.57.58
Henning Røyset, Hareid (1993) 3.00.11
Helge Fuglseth, Ålesund (1991) 3.02.27
Arne Olav Løvik, Hafrsfjord (1994) 3.06.50
Willy Kurt Kvamsdal, Fjellkameratene (1991) 3.06.32
Jarl Sægrov, Vestnes Varfjell (1992) 3.06.50
Per Gunnar Vasset, Langevåg (1994) 3.07.34
Per Odd Fjær, Namsos (1991) 3.10.02
Jostein Valderhaug, Valderøy (1993) 3.12.40

MENN 45-49 ÅR
Oddvar Hausken, Torvastad (1991) 2.38.02
Eling Svankil, Hitra (1992) 2.50.14
Åge Årdal, Volda (1994) 2.53.07
Bjørn Kåre Gjerde, BUL () 2.54.52
Ole Arne Schlytter,Lørenskog (2008) 3.07.33
Svein Brandal, Hødd (1992) 3.08.00
Henning Røyset, Hareid (1999) 3.09.54
Jarl Sægrov, Vestnes Varfjell (1998) 3.12.51
Inge Asbjørn Haugen, Hornindal (1998) 3.14.26
Sigleiv Karlsen, Flø (1994) 3.15.15

MENN 50-54 ÅR:
Helge Fuglseth, Ålesund (2003) 3.11.34
Jens Wollebæk, Florø (1991) 3.14.18
Jarl Sægrov, Vestnes/Varfjell (2001) 3.16.54
Bodvar Fonn (1994) 3.17.18
Sigleiv Karlsen, Flø (1998) 3.18.24
Helge Fuglseth Ålesund (1999) 3.19.26
Ole Forren, Snillfjord (2008) 3.19.39
Sverre Høydal (1994) 3.21.08
Håvard Breilid, Fjellhammer (1991) 3.21.36
Inge Asbjørn Haugen, Hornindal (2003) 3.25.06
Lars Stenødegård, Vestnes (1991) 3.27.45

MENN 55-59 ÅR:
Leif Feøy, Ålesund (1993) 3.00.32
Helfe Fuglseth, Ålesund (2008) 3.18.26
Kåre Bjørkavåg, Møredata (1999) 3.23.47
Per Gundersen, Langevåg (1991) 3.25.16
Lyngve Flo, Stryn (1994) 3.25.20
Harald Schiøtz, Ready (1997) 3.25.57
Bodvar Fonn, Jølster (2000) 3.30.29
Sigmund Rødal, Kondis (2003) 3.32.49
Tore Mundal, Lom (1999) 3.33.07
Svein Ertesvåg, Hasundgot (1991) 3.34.25

MENN 60-64 år:
Leif Feøy, Ålesund (1998) 3.13.11
Per Gundersen, Langevåg (1994) 3.30.23
Håkon Forlun, Bryn (1997) 3.30.23
Aksel Harjo, Ålesund (1991) 3.33.44
Trygve Solvang, Karmøy (2005) 3.34.15
Kjell Aas, Pulsen (1999) 3.40.19
Kåre Bjørkavåg, Møredata (2002) 3.43.10
Bård Rødde, Støren (2006) 3.52.32
Harald Sel, Bryne (2004) 3.56.14
Hermund Kleppa, Syril (2001) 4.02.52

MENN over 65 år:
Leif Feøy, Ålesund (2004) 3.19.55
Per Gundersen, Langevåg (1999) 3.40.37
Arild Hovden, Televerket 3.52.00
Arnold Olsen, Ålesund (1994) 4.03.30
Inge Røren, Ulsteinvik (2008) 4.36.28
Rolf Ranes, Ålesund (1992) 5.40.35

KVINNER 35-39 ÅR
Gitte Vinter, Vestnes (1992) 3.45.00
Vibeche Nicolaisen, Hornindal (1996) 3.47.29
Ann Karin Alns, Giske (2006) 3.57.40

KVINNER 40-44 ÅR
Vibeche Nicolaisen, Hornindal (1998) 3.28.40

KVINNER 45-49 år:
Bjørg Sandvik, Haukeland (1996) 3.39.51
Gunn Westnes Lindin, Vestnes (1991) 4.10.47
Turid Veggeland, Gjerpen (2005) 4.44.19

* HALVMARATON

MENN 17-34 ÅR:
Oddbjørn Skogen, Hareid (1991) 1.09.35
Magnor Rypdal, Isfjorden (1994) 1.13.18
Atle Hagli, Kristiansand (1995) 1.17.56
Arnfinn Oksavik, Hareid (1994) 1.21.23
Olaide Ogunroni, LINK Ulsteinvik (2008) 1.22.00
Arve Haddal, Volda (2001) 1.22.31
Leif Sægrov, Vestnes Varfjell (2001) 1.22.43
Kurt Rognsøy, Florø (1992) 1.23.55
Alf Andersen, Markane (1994) 1.24.18
Dag Harald Moldskred, Hareid (2001) 1.25.37

MENN 35-39 ÅR:
Eimund Aamot, Frol (1991) 1.12.16
Tom R. Johnsen, Braathen (1994) 1.14.30
Odd Elvanes, Hareid (1992) 1.16.09
Sven Nylund, Molde-Olymp (2008) 1.16.39
Erik Klomsten jr., Byneset (1992) 1.17.59
Sverre Brunstad, Velledalen (2006) 1.20.17
Dag Harald Moldskred, Hareid (2006) 1.20.56
Per Eilert Orten, Aure (1992) 1.23.07
Terje Aam, Ørsta (1991) 1.24.17
Arne Drågen, Ålesund (1991) 1.25.56

MENN 40-44 ÅR
Knut Sæther, Ålesund (1992) 1.14.43
Willy Ullaland, Ålesund (1994) 1.16.26
Tom Roger Johansen, Braathens (1999) 1.18.10
Erik Klomsten, Byneset (2000) 1.19.55
Odd Elvanes, Hareid (1998) 1.20.04
Jarle Sandbakk, Ørsta (1994) 1.23.28
Ragnar Furnes, Måløy (1993) 1.24.21
Gunnar Ødegård, Ørsta (1992) 1.24.56
Harald Tomren, Haramsøy (1993) 1.25.19
Helge Dimmen, Horten (2005) 1.25.20

MENN 45-49 ÅR
Knut Innselset, Volda (1992) 1.15.50
Willy Ullaland, Ålesund (1997) 1.17.04
Ola Vestavik, Bergsøy (2006) 1.22.21
Gunnar Arnt Ødegård, Ørsta (1994) 1.23.35
Elias Roaldsand, Valder (1993) 1.24.10
Ingvald Mjøs, Haramsøy (1993) 1.25.22
Gunnar Aursnes, Hareid (1991) 1.25.25
Severin Molnes, Valder (1991) 1.26.11
Per Gunnar Vasset, Langevåg (2000) 1.26.26
Helge Fuglseth, Ålesund (1994) 1.26.43

MENN 50-54 ÅR:
Knut Innselset, Volda (1997) 1.24.43
Ragnar Furnes, Gloppen (2001) 1.24.51
Bjørn Malme, Aureosen (1992) 1.25.46
Knut Skaar, Ålesund (2008) 1.27.55
Elias Roaldsand, Valder (1999) 1.28.12
Palmar Muren, Gursken (1991) 1.28.22
Arne Leira, Ålesund (1991) 1.29.22
Per Hjelle, Ørsta (1991) 1.30.51
Severin Molnes, Valder (1999) 1.30.52
Per Pilskog, Hjørungavåg (1997) 1.31.42

MENN 55-59 ÅR:
Bjørn Malme, Aureosen (1996) 1.29.00
Helge Fuglseth, Ålesund (2004) 1.29.27
Willy Ullaland, Ålesund (2008) 1.29.31
Odd Skogen, Emblem (1993) 1.30.11
Palmar Muren, Gursken (1993) 1.33.04
Severin Molnes, Valder (2001) 1.34.10
Gunnar Sævik, Bergsøy (1998) 1.34.22
Knut Innselset, Volda (2004) 1.36.41
Knut H. Nydal, Stranda (1992) 1.37.27
Jon Kåre Mork, Hareid (1997) 1.38.35

MENN 60-64 ÅR:
Kåre Oksavik, Hareid (1991) 1.25.56
Leif Feøy, Ålesund (1999) 1.28.50
Kjell Aas, Pulsen (1998) 1.33.28
Palmar Muren, Gursken (1998) 1.33.47
Kåre Ness, Askvoll (1993) 1.34.48
Bjørn Malme, Ekko (2002) 1.35.01
Arnold Olsen, Ålesund (1993) 1.37.28
Jon Kåre Mork, Hareid (2001) 1.41.22
Gunnar Sævik, Bergsøy (2008) 1.41.31
Svein Ertesvåg, Hasundgot (1994) 1.45.51

MENN OVER 65 ÅR:
Kåre Oksavik, Hareid (1994) 1.29.30
Leif Feøy, Ålesund (2003) 1.33.51
Jakob Kjersem, Ålesund (1993) 1.34.21
Ola Goksøyr, Bergsøy (1992) 1.37.58
Arnold Olsen, Ålesund (1995) 1.48.52
Palmar Muren, Gursken (2004) 1.53.17
Svein Ertesvåg, Hasundgot (1999) 1.59.22
Jon Jordet, Dahle (1997) 2.07.23
Håkon Holstad, Gjøvik (2008) 2.34.23

KVINNER 17-34 ÅR:
Berry van den Bosch, Strindheim (1996) 1.28.08
Heidi Skaug, Molde (1994)1.43.33
Norunn Dimmen, Ulsteinvik (2002) 1.44.43
Maria Vollsæter, Hareid (1996) 1.46.20
Siv Kristin Tafjord, Eidsdal (2002) 1.53.35
Karin Kleven Breivik, Hasundgot (1991) 2.04.23
Arlen Rønning, Hødd (1995) 2.04.58
Marita Siv Pedersen, Hareid (1995) 2.05.57

KVINNER 35-39 ÅR:
Berry van den Bosch, Strindheim (1998) 1.28.41
Norunn Dimmen, Hødd (2005) 1.38.11
Gitte Vinter, Vestnes (1991) 1.40.43
Lillian Hjørungdal, Hjørungavåg (1997) 1.44.40
Ingunn Eikrem Olsen, Hasundgot (1994) 1.53.24
Gisela Lögler-Elett (1996) 1.53.40

KVINNER 40-44 ÅR:
Ingunn Eikrem Olsen, Hasundgot (1999) 1.38.51
Nancy Eggen, Sykkylven (2008) 1.45.19
Olga Strand, Haramsøy 1.45.54
Kristin Westre (1995) 1.50.21
Liv Berge (1994) 1.51.14
Kirsten Flaten, Utvik (2004) 2.22.08

KVINNER 45-49 ÅR:
Ingunn Eikrem Olsen, Hasundgot (2000) 1.36.47
Perdy Lillerovde, Posten (1994) 1.42.30
Liv Berge, Åheim (1997) 1.45.25

KVINNER 50-54 ÅR:
Ingunn Eikrem Olsen, Hasundgot (2006) 1.40.31
Liv Berge, Åheim (200?) 1.51.44
Lisbet Birkeland, Grane (1997) 2.04.10
Karin Tornes, FluorLux (2008) 2.04.28
Kirsten Saxvik Hatlem, (2005) 2.26.00

KVINNER 60-64 ÅR:
Gerda Bjåstad, Trondheim (1991) 1.42.39.

KVINNER o/65 ÅR:
Gerda Bjåstad, Trondheim (2001) 1.57.23

NORDVEST HEILMARATON MENN TOTALT GJENNOM TIDENE

Helge Hafsås, Olden (2006) 2.33.03
Oddvar Hausken, Torvastad (1991) 2.38.02
Robert Gulbrandsen, Fyllingsdalen (2006) 2.49.23
Odd Gunnar Tveit, Birkenes (1999) 2.50.00
Eling Svankil, Hitra (1992) 2.50.14
Åge Årdal, Volda (1994) 2.53.07
Dagmund Ramsdal, Eiksfjord (1993) 2.54.35
Bjørn Kåre Gjerde, BUL () 2.54.52
Arild Kvam, Ålesund (1993) 2.56.28
Ross Wakelin, Tistedalen (2004) 2.57.58
Henning Røyset, Hareid (1993) 3.00.11
Runar Bernt Myklebust, Oslo (1991) 3.01.27
Helge Fuglseth, Ålesund (1991) 3.02.27
Arne Olav Løvik, Hafrsfjord (1994) 3.06.50
Willy Kurt Kvamsdal, Fjellkameratene (1991) 3.06.32
Jarl Sægrov, Vestnes Varfjell (1992) 3.06.50
Ole Arne Schlytter, Lørenskog (2008) 3.07.33
Per Gunnar Vasset, Langevåg (1994) 3.07.34
Svein Brandal, Hødd (1992) 3.08.00
Per Odd Fjær, Namsos (1991) 3.10.02
Erik Røkke, Ålesund (1992) 3.11.15
Kjell Vidar Flisnes, Ålesund (1991) 3.11.59
Jostein Valderhaug, Valderøy (1993) 3.12.40
Lars H. Hatlevik, Bergsøy (1993) 3.12.45
Leif Feøy, Ålesund (1998) 3.13.11
Jan Billy Aas, Oppegård (2008) 3.13.48
Per Gunnar Vasset, Langevåg (1991) 3.14.14
John Roald Pettersen, Ålesund (1991) 3.14.17
Jens Wollebæk, Florø (1991) 3.14.18
Inge Asbjørn Haugen, Hornindal (1998) 3.14.26
Sigleiv Karlsen, Flø (1994) 3.15.15
Tore Monsen, Molde Fotball (1998) 3.15.47
Egil Trandal, Volda (1997) 3.16.58
Arne Ruset, Molde (1992) 3.17.02
Rolf Nordal, Molde (1997) 3.17.16
Bodvar Fonn (1994) 3.17.18
Frank Hessevik (1994) 3.17.18
Svein Rune Johannessen, Kondis (2003) 3.18.18
Knut Ulstein, Bergen (1993) 3.18.56
Ole Forren, Snillfjord (2008) 3.19.39
Ole Magne Kvalsvik, Åheim (1991) 3.19.45
Vidar Vollsæter, Hareid (1992) 3.19.57
Sverre Høydal (1994) 3.21.08
Tore Ulstein (1998) 3.21.30
Håvard Breilid, Fjellhammer (1991) 3.21.36
Eivind Grebstad, Sykkylven (1991) 3.22.24
Roar Tenden (1994) 3.22.46
Torstein Huse, Brattvåg (1993) 3.22.48
Atle Nytun, Ålesund (1991) 3.22.50
Ole Arne Eiksund, BIL GlaxoSmithKline (2008) 3.22.56
Eldar Sande, Ørsta (1992) 3.23.08
Geir Jakobsen, Heia (1994) 3.23.20
Kåre Bjørkavåg, Møredata (1999) 3.23.47
Herbert Risvik, Midsund (1991) 3.23.51
Geir Jakobsen, Heia (1997) 3.23.53
Christian Nerland, Molde (1994) 3.24.46
Per Gundersen, Langevåg (1991) 3.25.16
Lyngve Flo, Stryn (1994) 3.25.20
Øyvind Watne, Gaular (1997) 3.25.42
Harald Schiøtz, Ready (1997) 3.25.57
Ole Thorbjørn Mjelve, Molde (1994) 3.26.05
Audun Solbakk (1991) 3.26.09
Lars Stenødegård, Vestnes (1991) 3.27.45
Harald Sel, Statens Vegvesen (1991) 3.27.54
Per Arne Pedersen, Hasundgot (1998) 3.29.04
Arvid Bjørneklett (1994) 3.29.07
Einar Dimmen, Ålesund (1993) 3.29.12
Ståle Thuland (1997) 3.29.31
Håkon Forlun, Bryn (1997) 3.30.23
Bodvar Fonn, Jølster (2000) 3.30.29
Bjørn Harald Harkjerr, Hareid (1991) 3.31.51
Sigmund Rødal, Kondis (2003) 3.32.49
Øystein Orten, Hareid (2008) 3.32.54
Tore Mundal, Lom (1999) 3.33.07
Aksel Harjo, Ålesund (1991) 3.33.44
Trygve Solvang, Karmøy (2005) 3.34.15
Svein Ertesvåg, Hasundgot (1991) 3.34.25
Roald Sletten, Hordaveg (1994) 3.35.42
Jan Olafsen, Kristiansand (1992) 3.35.44
Per Lilleberg, Målselv (1992) 3.36.12
Kåre Petter Nordang, Rælingen (1993) 3.39.03
Sverre Solhaug, Fri (2003) 3.39.46
Tore Mortensen, NTNUI (2001) 3.40.15
Kjell Aas, Pulsen (1999) 3.40.19
Per Martin Gjerde, Ulsteinvik (1991) 3.40.33
Ingebjørn Røren, Ulsteinvik (2009) 3.41.01
Nils E. Linge, Ulsteinvik (1991) 3.41.03
Hugo Ryan, Loddefjord (1991) 3.41.32
Alf Gaupås, Arna (1997) 3.41.53
Anders Norhagen Vik, (2000) 3.42.16
Karstein Magne Eidem, Posten Molde (1999) 3.42.56
Knut Helge Nydahl, Stranda (1991) 3.43.43
Bård Rødde, Støren (2003) 3.44.56
Otto Nygård, Træff (1992) 3.45.21
Ola Risa, Sykkylven (1994) 3.46.17
Per Oddvar Lien, 2008) 3.46.52
Ingolf Kleppe, Gurskøy (1992) 3.48.11
Alf Pilskog (1994) 3.49.27
Kjetil Moen, Oslo (1992) 3.49.36
Guttorm Osnes, Se og Hør (1998) 3.50.08
Hermund Kleppa, Sogndal (1997) 3.50.40
Eivind Grebstad, Sykkylven (1998) 3.51.00
Helge Ullsand (1996) 3.51.11
Arild Hovden, Televerket 3.52.00
Sturla Gjesdal, Varegg (1999) 3.52.25
Lars Raae, Hornindal (2001) 3.52.40
Arne Eikeset, Hareid (1991) 3.53.19
Jan Erik Slorafoss (1997) 3.53.23
Gunnar Iversen, Måløy (1993) 3.54.40
Eldar Sande, Ørsta (1998) 3.55.04
Gunstein Wigermyr, Lillehammer (2006) 3.55.06
Kåre Kleiven, Blindheim (2008) 3.55.10
Ottar A. Eide, Romerike (2003) 3.55.19
Harald Sel, Bryne (2004) 3.56.14
Leiv Myklebust, Volda (1993)3.57.48
Arvid Bjørneklett, Rikshospitalet (1995) 3.58.26
Kjell Fagerlund, Hasundgot (2008) 3.58.30
Karl Henning Kalland, Bergen (1999) 4.00.32
Per Jan Helseth, Langevåg (1994) 4.02.58
Arnold Olsen, Ålesund (1994) 4.03.30
Eyvin Sommerfelt (2006) 4.04.13
Einar Lunga, Utvik (2005) 4.04.22
Ken Anderson, Hareid (1997) 4.07.13
Trond Aarre, Eid (2004) 4.08.14
Alistair MacKenzie, Hvalstad (1991) 4.08.49
Per Gjerde, Hasundgot (2008) 4.08.58
Otto Inge Molvær, Førde (2000) 4.09.38
Kjell Birkeland, Grane (1997) 4.11.25
Tommy Skeide, Ulsteinvik (1998) 4.11.38
Jan Petter Venøy, Selje (1996) 4.12.00
Trond Aarre, Eid (2006) 4.12.04
Harry Smedts, Sabena Belgia (1994) 4.12.16
Colin Silcock, Australia (1991) 4.22.24
Gunleik Høyseth (2008) 4.25.06
Harald Krøvel, Ørsta (2000) 4.27.24
Ragnar Hatlem (2005) 4.28.11
Viggo Bakke, Jevnaker (2006) 4.34.19
Inge Røren, Ulsteinvik (2008) 4.36.28
Dag Sture Eine Friis, Norges Eksportråd (1997)4.41.23
Hans Orsing, Hälsingborg (1997) 4.42.35
James Ellett (1996) 4.48.43
Rolf Ranes, Ålesund (1992) 5.40.35

NORDVEST HEILMARATON KVINNER TOTALT GJENNOM TIDENE
Vibeche Nicolaisen, Hornindal (1998) 3.28.40
Bjørg Sandvik, Haukeland (1996) 3.39.51
Gitte Vinter, Vestnes (1992) 3.45.00
Ann Karin Alnes, Giske (2006) 3.57.40
Gunn Westnes Lindin, Vestnes (1991) 4.10.47
Turid Veggeland, Gjerpen (2005) 4.44.19

NORDVEST HALVMARATON MENN TOTALT GJENNOM TIDENE (inntil 1.40)

Oddbjørn Skogen, Hareid (1991) 1.09.35
Eimund Aamot, Frol (1991) 1.12.16
Magnor Rypdal, Isfjorden (1994) 1.13.18
Tom R. Johnsen, Braathen (1994) 1.14.30
Knut Sæther, Ålesund (1992) 1.14.43
Knut Innselset, Volda (1992) 1.15.50
Odd Elvanes, Hareid (1992) 1.16.09
Willy Ullaland, Ålesund (1994) 1.16.26
Sven Nylund, Molde Olymp (2008) 1.16.39
Atle Hagli, Kristiansand (1995) 1.17.56
Erik Klomsten jr., Byneset (1992) 1.17.59
Sverre Brunstad, Velledalen (2006) 1.20.17
Dag Harald Moldskred, Hareid (2006) 1.20.56
Arnfinn Oksavik, Hareid (1994) 1.21.23
Olaide Ogunroni, LINK Ulsteinvik (2008) 1.22.00
Ola Vestavik, Bergsøy (2006) 1.22.21
Arve Haddal, Volda (2001) 1.22.31
Leif Sægrov, Vestnes Varfjell (2001) 1.22.43
Per Eilert Orten, Aure (1992) 1.23.07
Jarle Sandbakk, Ørsta (1994) 1.23.28
Gunnar Arnt Ødegård, Ørsta (1994) 1.23.35
Kurt Rognsøy, Florø (1992) 1.23.55
Elias Roaldsand, Valder (1993) 1.24.10
Terje Aam, Ørsta (1991) 1.24.17
Alf Andersen, Markane (1994) 1.24.18
Ragnar Furnes, Måløy (1993) 1.24.21
Harald Tomren, Haramsøy (1993) 1.25.19
Helge Dimmen, Horten (2005) 1.25.20
Ingvald Mjøs, Haramsøy (1993) 1.25.22
Gunnar Aursnes, Hareid (1991) 1.25.25
Øystein Orten, Hareid (1992) 1.25.39
Bjørn Malme, Aureosen (1992) 1.25.46
Kåre Oksavik, Hareid (1991) 1.25.56
Arne Drågen, Ålesund (1991) 1.25.56
Ketil Kildehaug, Solevåg (1998) 1.26.03
Egil Trandal, Volda (1991) 1.26.03
Severin Molnes, Valder (1991) 1.26.11
Per Gunnar Vasset, Langevåg (2000) 1.26.26
Kjell Dimmen, Hareid (1991) 1.26.28
Oddbjørn Vågsæter, Stranda (1993) 1.26.42
Karl Ottar Rundereim, Flatraket (1991) 1.26.48
Rune Krumsvik, Volda (2001) 1.26.55
Peder Haug, Ørsta (1992) 1.27.00
Halvar Nedregård (1999) 1.27.13
Jan Egil Årnes, Sykkylven (2002) 1.27.25
Petter Aune, Braathen (1993) 1.27.36
Vegard Aksnes, Ulsteinvik (2001) 1.27.39
Runar Risvik, DNM (1998) 1.27.41
Knut Skaar, Ålesund (2008) 1.27.55
Henry Schei Lund, Ålesund 1.28.00
Odd Arne Giske, Giske (1999) 1.28.21
Palmar Muren, Gursken (1991) 1.28.22
Stig Muren, Gursken (1991) 1.28.40
Arne Holen, Telesport (1993) 1.28.41
Leif Feøy, Ålesund (1999) 1.28.50
Berge Hjørungnes, Molde (1992) 1.28.55
Hallstein Saunes, Hødd (2008) 1.29.08
Steinar Nummedal, Hødd (2006) 1.29.13
Einar Dimmen, Ålesund (1992) 1.29.19
Arne Leira, Ålesund (1991) 1.29.22
Odd H. Schelin (1993) 1.29.26
Helge Fuglseth, Ålesund (2004) 1.29.27
Egil Ove Tverrgrov, Sæbø (1991) 1.29.33
Per Ottar Bjørdalsbakke, Vestnes 1.29.36
Per Pareliussen, Bergsøy (2000) 1.29.42
Åge Sandvik, Gursken (1991) 1.29.56
Tore Johansen, Ørsta (1994) 1.29.58
John Roald Pettersen, Ålesund (1993) 1.29.58
Odd Skogen, Emblem (1993) 1.30.11
Arne Fossheim, Spjelkavik (2006) 1.30.12
Jan Kjetil Vinnes (2008) 1.30.23
Olav Sindre Rise, Hareid (1991) 1.30.37
Per Magnar Tømmervold, Hemsedal (1991) 1.30.45
Tor Nordang, Ørsta (1991) 1.30.46
Even Elde, Selje (1991) 1.30.49
Per Hjelle, Ørsta (1991) 1.30.51
Egil Flataker, Flatraket (1991) 1.30.54
Oddbjørn Vad, Stordal (1991) 1.31.00
Kåre Inge Kvistad, Stranda (1997) 1.31.04
Kjell Vidar Flisnes, Ålesund (2001) 1.31.32
Rune Slettestøl, Larsnes (1991) 1.31.11
Nils E. Linge, Hødd (1992) 1.31.19
Terje Dalsøren, Hareid (1991) 1.31.20
Arvid Flataker, Flatraket (1991) 1.31.27
Sture Johansen (1999) 1.31.39
Per Pilskog, Hjørungavåg (1997) 1.31.42
Arne Fossheim, Spjelkavik (2008) 1.31.55
Kurt Petter Skogen (1994) 1.32.10
Sigurd Hovdenakk, Ørsta (1992) 1.32.12
Otto Nygård, Molde (1991) 1.32.24
Rolf Nordal, Molde (1991) 1.32.24
Gunnar Sævik, Leinøy (1992) 1.32.28
Svein Brandal, Hødd (1994) 1.32.28
Olaf Nilsen, Ålesund (1992) 1.32.43
Odd Harald Danielsen (1999) 1.33.09
Asle Geir Johansen, Hareid (1995) 1.33.15
Jan Egil Årnes, Tusvik (2008) 1.33.17
Kjell Aas, Pulsen (1998) 1.33.28
Rolf Dybvik (2008)1.33.48
Asbjørn Alfheim, Spjelkavik (1994) 1.34.05
Odd Småge, Hasundgot (1992) 1.34.11
Jakob Kjersem, Ålesund (1993) 1.34.21
Per Storøy, Bergsøy (1991) 1.34.21
Kjell Opskar, Telesporten (1992) 1.34.24
Ole Magne Kvalsvik, Åheim (1995) 1.34.28
Arnfinn Ingjerd, Hødd (1993) 1.34.32
Kåre Seljeset, Gursken (1997) 1.34.33
Jon Kåre Mork, Hareid (1992) 1.34.36
Kåre Ness, Askvoll (1993) 1.34.48
Runar B. Myklebust, Oslo (1995) 1.34.47
Arve Kleppe, Ørsta (2004) 1.34.55
Bjørn Malme, Ekko (2002) 1.35.01
Hugo Ryan, Loddefjord (1992) 1.35.03
Sturla Røyset, Hareid (1993) 1.35.12
Ingolf Kleppe, Gurskøy (1991) 1.35.17
Malvin Bjørnerem, Midsund (1994) 1.35.20
Per Arne Pedersen, Hasundgot (1997) 1.35.32
Asbjørn Ytterland, Møredata (1994) 1.35.38
Kåre Bjørkavåg, Møredata (1994) 1.35.44
Sture Johansen, Volda (2001) 1.35.59
Arthur Valderhaug, Valer (1991) 1.36.00
Tore Bredeli, Vestnes (1991) 1.36.00
Henry Schei-Lund, DNM (1997) 1.36.06
Bjørn Bjåstad, Hareid (1991) 1.36.07
Ståle Skårn, Molde (1991) 1.36.13
Roe Mathias Holen, Ålesund (1991) 1.36.13
Inge Røren, Ulsteinvik (1993) 1.36.16
Per Martin Gjerde, Hasundgot (1994) 1.36.17
Arthur Lillestøl, Moltu 1.36.17
Finn Godø, Godøy (2001) 1.36.41
Knut Falk, Hareid (1997) 1.36.56
Geir Jordhøy, Wifly Bodø (1994) 1.37.00
Karsten Arild Holstad, Hareid (1991) 1.37.06
Pål Silseth (1999) 1.37.10
Svein Sørland, DNM (1999) 1.37.12
Kjell Fagerlund, Hasundgot (1998) 1.37.14
Dagfinn Snipsøyr, Hareid (2000) 1.37.26
Knut H. Nydal, Stranda (1992) 1.37.27
Thomas Andersson, Gursken (2001) 1.37.30
Arnold Olsen, Ålesund (1993) 1.37.28
Tor Spjelkavik, Spjelkavik (1993) 1.37.43
Arve Lidarende, Volda (2002) 1.37.46
Jan Peter Venøy, Selje (1997) 1.37.47
Guttorm Osnes, Se og Hør (1999) 1.37.48
Ola Goksøyr, Bergsøy (1992) 1.37.58
Arnfinn Kjelland, DNM (2001) 1.38.04
Asbjørn Alsheim, Spjelkavik (1993) 1.38.06
Sverre Bjåstad, Hareid (1994) 1.38.20
Jarle Gjerde, Gjerdsvika (1991) 1.38.23
Asbjørn Ekroll, Ålesund (2008) 1.38.24
Ottar Pilskog, Hjørungavåg (1996) 1.38.28
Hans Jostein Røyset, Hareid (1998) 1.38.39
Anders Goksøyr, Bergsøy (1997) 1.38.41
Sigurd Steenseth, Oslo (1992) 1.38.42
Jon Gjerde, Hareid (1991) 1.38.46
Øyvin Andresen, Fiskarstrand (1997) 1.38.47
Johannes Drabløs (1998) 1.38.49
Arild Slettestøl, Gursken (1993) 1.38.53
Arve Drabløs, Mork (2004) 1.39.06
Runar Risvik, Kondis (2003) 1.39.07
Øystein Øyen, Langevåg (2001) 1.39.14
Sigvald Skeide, Hødd (1991) 1.39.24
Bjørn Harald Harkjerr, Hareid (1993) 1.39.32
Ole Martin Sæter, Valder (1993) 1.39.49
Gunnar Iversen, Måløy (1994) 1.39.51

NORDVEST HALVMARATON KVINNER TOTALT GJENNOM TIDENE

Berry van den Bosch, Strindheim (1996) 1.28.08
Ingunn Eikrem Olsen, Hasundgot (2000) 1.36.47
Norunn Dimmen, Hødd (2005) 1.38.11
Gitte Vinter, Vestnes (1991) 1.40.43
Perdy Lillerovde, Posten (1994) 1.42.30
Gerda Bjåstad, Trondheim (1991) 1.42.39.
Heidi Skaug, Molde (1994)1.43.33
Lillian Hjørungdal, Hjørungavåg (1997) 1.44.40
Nancy Eggen, Sykkylven (2008) 1.45.19
Liv Berge, Åheim (1997) 1.45.25
Olga Strand, Haramsøy 1.45.54
Maria Vollsæter, Hareid (1996) 1.46.20
Kristin Westre (1995) 1.50.21
Siv Kristin Tafjord, Eidsdal (2002) 1.53.35
Gisela Lögler-Elett (1996) 1.53.40
Lisbet Birkeland, Grane (1997) 2.04.10
Karin Kleven Breivik, Hasundgot (1991) 2.04.23
Karin Tornes, FluorLux (2008) 2.04.28
Arlen Rønning, Hødd (1995) 2.04.58
Marita Siv Pedersen, Hareid (1995) 2.05.57
Kirsten Flaten, Utvik (2004) 2.22.08
Kirsten Saxvik Hatlem, (2005) 2.26.00

NORDVEST_MARATON_STATISTIKK.doc